שלום לכולכם תלמידים והורים יקרים,

אתמול בערב הוחלט להוציא את מורי היסודיים וחטיבות הביניים לחופשה כפויה, ולהחזיר את ימי הלימוד האלה כשנשוב לשגרה (ל"ג בעומר ובחופשת הקיץ...). בבסיס ההחלטה הזו עומדת ההנחה שהוראה ולמידה מתקיימות רק במסגרת של כיתה מסורתית שבה עומדת מורה מול התלמידות והתלמידים.

צר לי על כך שזו התפיסה שהכריעה.

בארבעת הימים האחרונים היינו עדים לפרץ של חדוות למידה ושיח, שהתרגשנו לגלות.

המפגשים באמצעות כיתות מקוונות היו מרעננים, שפעו יצירתיות, היתה בהם גמישות חשיבתית וגמישות במרחב ובזמן - לא צילצולים ולא שעת הסעות שמהדקת את יום הלימודים, ומרחבי בית-כיתה

שהטשטשו - כל אלה איפשרו למידה משמעותית ומפגשים אנושיים שמילאו את הלבבות גם של התלמידים וגם של המורים בהרבה שמחה.
מאחורי הקלעים אשתף כי היערכות ללמידה מרחוק היא מורכבת ותובענית, גם עבור מורה מתוקשב/ת (ובוודאי שעבור מורים שפחות), וכל ההתאמות, ההתמודדות עם הפלטפורמות הדיגיטליות, תיכנון השיעורים, יצירת המערכים נעשו סביב השעון.
המורות והמורים שלנו עבדו במלוא המרץ, חיפשו מה הדרכים הטובות ביותר, המעניינות והיעילות ביותר ללמד מרחוק, שיתפו אלה את אלה והתגייסו למשימה בהתלהבות.
ואכן, התגובות שקיבלנו מהתלמידים מחממות את הלב.

לצערנו, לאור ההסכם בין האוצר להסתדרות, מהיום לא נשלח משימות לימודיות לכיתות החטיבה ז' - ט', ולא נקיים למידה מרחוק בכיתות אלה. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר במצב חירום קיצון חשוב לנו להמשיך לשמור על קשר מרחוק ומחנכות/ים יפגשו מרחוק את התלמידים פעמיים בשבוע.
בשלב זה תלמידי התיכון - כיתות י' - י"ב ימשיכו באותה מתכונת של הימים האחרונים, מקווה שנוכל להתמיד בכך עד חופשת הפסח, ואם יהיה צורך גם לאחריה, על מנת להיות מוכנים לבחינות הבגרות ולסיים במועד את מטלות ה30% בהתאם לתוכנית לשנה זו.

אני מבקשת להודות מקרב לב לצוות המופלא שלנו, שנרתם ועובד ללא הרף כדי לתת מענה לתלמידים ולהורים, ועל היערכות מהירה ומקצועית להוראה מרחוק! לא קל לעזוב את המוכר והבטוח, לא קל להפרד מההרגל, להתגייס לדרכים חדשות בגמישות וביצירתיות. תודה למורים הנפלאים שלנו שגילו יכולת מרשימה להפתח למה שהביאה איתה המציאות!

לרבים מהמורים שלנו אלה ימים מאתגרים במיוחד כשבבית ילדים ולפעמים הורים שזקוקים לטיפול, לצד כל שאר הדאגות שהזמן גרמן. ובתוך כל אלה, לגלות מנהיגות ואחריות - כל כך לא מובן מאליו!
צוות נמדד ברגעים כאלה. אני גאה מאוד להיות חלק ולהוביל את הצוות המופלא הזה! תודה לכולם!

תודה לתלמידים המקסימים שלנו שנענים לאתגר ויודעים היטב לשתף ולשתף פעולה, ובהרבה אהבה ושמחה, לפעמים ברצינות ולפעמים עם הפוגות של צחוק בשיעורים המקוונים, ליצור שגרה אחרת שעוזרת לכולנו להתמודד עם המצב ותעזור לנו לחזור לשגרה טובה יותר כשיתאפשר.

תודה גדולה לכל ההורים והתלמידים שמציפים אותנו בימים המורכבים האלה במילים חמות של הערכה! זה מחזק ונותן הרבה כוח.

הוספנו למערכת השעות היומית בשעות הערב, בסוף היום, עוד משבצת אחת:
רגע עם עצמי: מה עשיתי היום למען עצמי (משהו תורם לבריאות. כושר, תחביבים, פנאי, למדתי משהו חדש, שיחת נפש טובה ועוד...) ומה עשיתי למען מישהו אחר (עזרתי למישהו, הצחקתי או שימחתי מישהו, שיחה קשובה, יוזמה או פעילות למען הקהילה ועוד...)?

קחו את המשימה הזו כמתנה יומית שאתם נותנים לעצמכם, משימה שתעזור לכם להיות טובים לעצמכם ולסביבה.

בין כל הדברים המקסימים והרעיונות היצירתיים שנשלחו אלי, קיבלתי סירטון מקסים ביותר שהכינה כיתה י"ב7.
בהשראת הכיתה אני מכריזה על תחרות סירטונים בנושא:
"עמי אסף מתקרבים מרחוק... למידה בימי קורונה".

כיתה עם מחנכת או קבוצת לימוד/מגמה עם המורה מוזמנים ליצור ולהציג את הלמידה מרחוק בכיתה או במגמה או בקבוצה שלהם.

כיתה י"ב7 שבהשראתה מתקיימת התחרות תקבל בונוס על זכות הראשונים

מצב החירום שכפה עלינו בידוד חברתי פתח בפנינו הרבה מאוד הזדמנויות - לגלות את הכוחות שלנו, למתן את מירוץ החיים, לראות את האנשים הקרובים לנו בבית שבו כולנו ספונים, וגם להיתוודע למרחבי הקשר והתיקשורת המקוונת.

אם כבר נכפה עלינו המצב הזה, בואו ניקח ממנו בזרועות פתוחות את ההזדמנויות שהוא מייצר.

אנחנו נחושים להפוך את המשבר להזדמנות!!!

ועוד משהו, לתשומת לב התלמידים שנבחנו במועדי החורף של בחינות הבגרות - התוצאות יגיעו הערב. ניתן למצוא את הציונים בפורטל תלמידים באתר משרד החינוך או להמתין לעלייתם למשוב.

שימרו על עצמכם והקפידו על כל ההנחיות למען כולם,
שלכם,


מירב פרידלנדר עם הנהלת בית הספר הנפלאה, שיחד איתי באתגר המיוחד הזה.

 
 

שלום רב,
בהתאם להנחיה שניתנה הערב, מערכת החינוך תעצור את שגרת הלימודים בבתי הספר החל ממחר, יום שישי 13/3.
אנו נערכים למציאות החדשה.
בכוונתנו להפעיל את מערך הלמידה בחירום, על מנת לאפשר לתלמידינו למידה מהבתים. נעדכן בתחילת השבוע.

כל השאלות הרבות שאתם שואלים - על משך הזמן של עצירת השגרה, על בחינות הבגרות ועוד ועוד - על הכל נעדכן ככל שנדע.

מערכת החינוך עצמה מגדירה מחדש את ההתנהלות בעת הזו. בדבר לוחות זמנים - כרגע אין איש יודע.

סוף שבוע נעים ואיחולי בריאות לכולם!

מירב פרידלנדר,
מנהלת בית הספר.

 

בוקר טוב תלמידים והורים יקרים,

ההתמודדות עם איום הקורונה משפיעה על כולנו בבית ובעבודה. לכל אחד מאיתנו סיפור אישי ומשפחתי המחייב אותנו לגייס את הכוחות המיוחדים שיש בנו על מנת להתמודד עם המצב.
אני שולחת לכולכם מילות חיזוק ותמיכה ומאחלת לכולנו שנחזור מהר ככל האפשר לשגרה.

בתוך סימני השאלה, החששות והאתגרים הרבים שמייצר המצב המיוחד שבו אנחנו נמצאים, חשוב ביותר לעשות מאמץ לשמור על שגרה חדשה ושונה שתשמור על הבריאות הפיזית והנפשית ולצמצם את הנזקים הרבים שהבידוד החברתי שנכפה עלינו גורם.
חשוב לשמור על סדר יום, לקום בבוקר, להקדיש בכל יום זמן לפעילות גופנית, לאכול בריא וגם להמשיך במסגרת הלימודים.

צוות בית הספר נערך להמשיך את הלימודים במתכונת מקוונת של למידה בשעת חירום. חשוב לנו מאוד לשמור גם על שגרת המפגשים היומיים עם המחנכות.ים וגם להתקדם במקצועות השונים.

היום, כפי שהודיעו לכם המחנכות/ים יתקיימו מפגשים בכיתה המקוונת שבמשוב:

בשעה 12:00 - כיתות ז' וח'

בשעה 12:30 - כיתות ט' וי'

בשעה 13:00 - כיתות י"א וי"ב

רכזי השכבות שלחו או ישלחו לכם קישור לסירטון שיעזור לכם להתחבר למפגש המקוון.


המפגשים הביתיים עם המחנכים יעזרו לכולנו לשמור על קשר, להתעדכן ולשתף במה שעובר עלינו, להיעזר זה בזו ולהתמך אחד בשניה בימים המורכבים האלה.
נצלו את היום הזה גם להשלמת עבודות ומשימות לימודית ובהמשך היום תקבלו מידע על הלימודים בהמשך השבוע.

בהנחיית משרד החינוך בית הספר יהיה סגור לחלוטין ותלמידים לא יוכלו להגיע לקחת ספרים מהלוקר עד להודעה חדשה.

במקביל יעבור בית הספר ניקוי מיוחד.

תלמידי י"א וי"ב - באשר לבחינות הבגרות - נעשים מאמצים לקיימן, אך בשלב זה הוחלט על ידי משרדי הממשלה לא לקיים מבחנים וגם לא כל פעילות הכרוכה בהתקהלות מעל 10 אנשים.


צר לי במיוחד על תלמידי מגמות תיאטרון ואומנות י"ב שעובדים כבר תקופה משמעותית על הפקות הסיום בתיאטרון ופרוייקטים לתערוכת הגמר באומנות, שני אירועים מרגשים ואיכותיים שהיו אמורים להיות מוצגים בימים האלה, ובשלב הזה בוטלו.

כך גם הצילומים לסרטי הגמר של תלמידי מגמת הקולנוע שתוכננו בבית הספר ועוד - הכל מושהה כרגע, וכל פעילות חייבת להיות כפופה להנחיות של משרד הבריאות. כולנו מקווים שבמהרה נוכל להנות מפירות העבודה המאומצת שלכם, תלמידי המגמות האומנותיות.

לגבי שאר בחינות הבגרות -  נעשה כל מאמץ להמשיך ללמוד ולתרגל ולהתכונן לבחינות, שכנראה יהיו ממוקדות יותר השנה, מתוך התחשבות במצב המיוחד. 

נעדכן ברגע שנדע פרטים.

ובחזרה לכולם - בהמשך היום נשלח תוכנית לימודים מקוונת לשבוע הקרוב. התוכנית היומית תהיה בנויה מפתיחה בפעילות גופנית, לאחריה מפגש עם המחנכים בכיתה המקוונת, לאחר מכן שתי יחידות למידה מקוונת סינכרונית או אסינכרונית ומטלה או שתיים לעבודה עצמית ולהגשה.

נשתדל להתקדם בקשב אליכם ומתוך אחריות. אנא, הציפו מול המחנכים ורכזי השכבות כל סוגיה הקשורה לאתגרים של הלמידה מרחוק.

ולסיום - אנא, המשיכו לעדכן את המחנכים וראו בהם וביועצות ובצוות המקצועי כתובת לעצה ותמיכה או סתם לאוזן קשבת.

כולנו כאן בשבילכם.

שבוע טוב ובריאות איתנה,

מירב פרידלנדר, מנהלת בית הספר.

 

שלום לכולם,


לקראת חזרתנו מחר לבית הספר (בשעה שאני כותבת לכם, לא קיבלנו הנחיה אחרת. אם תבוא - כמובן נעדכן) אני מבקשת לשתף אתכם ולעדכן.
כולנו מוצפים בהרבה מאוד דיווחים והנחיות ועצות סביב מגפת הקורונה. בעידן הדיגיטלי ההצפה הזו היא חלק מן המציאות. מצד אחד היא מאפשרת לנו לדעת יותר ולהיות מעודכנים במהירות במתרחש ובנדרש מאיתנו, ומצד שני, ההצפה הזו עלולה להיות מבלבלת, מתישה, מעוררת בהלה ולעיתים מכילה דיסאינפורמציה ומטעה אותנו.
דווקא בשל כך - נעשה מאמץ לשלוח לכם, רק במשורה, עידכונים ומידע שהם רלוונטיים למרחב הבית ספרי והקהילתי.


קהילת בית הספר מונה כ1700 תלמידים וצוות חינוכי, מינהלי, טכני וטיפולי. ולכולם מעגלים משפחתיים שמרחיבים מאוד את הקהילה, ובמקרה של מגפת הקורונה - את מעגלי החשיפה של באי בית הספר לנגיף.
כבר עתה מצויים תלמידים ומורים בבידוד לאחר שנחשפו או שהו במקום עליו דיווח משרד הבריאות כמקום בו שהה חולה מאובחן. במעגל רחב יותר - ישנם תלמידים ומורים שבני משפחתם הקרובה נמצאים בבידוד. ההנחה היא שהמספר יגדל בימים הקרובים.


חשוב לי לשתף אתכם במספר דברים:
1. אנחנו בקשב על בסיס שעתי להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך ופועלים בזהירות ובאחריות המתבקשת.
2. נעשה מאמץ לשמור על שגרה ככל הניתן. אירועים, כינוסים, טיולים ופעילות חוץ כיתתית יתקיימו אך ורק בכפוף להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך.
3. יש להקפיד לעדכן מיידית בכל מצב של כניסה לבידוד או, חלילה, במקרה של חולה במעגל הקרוב (תלמיד מדווח למחנכ.ת, ומורה להנהלת בית הספר).
4. תיגברנו את מאמצי השמירה על הגיינה בבית הספר:
א. בכל תאי השירותים יש סבון ונייר לניגוב ידיים.
ב. פיזרנו בשירותים וברחבי בית הספר שלטים המזכירים את חובת השמירה על הגיינה אישית ובמיוחד רחיצת ידיים בסבון.
ג. רכשנו בקבוקי אלכוג'ל שיוצבו בכניסה לבית הספר, במזכירות, בחדר המורים וברחבי בית הספר בכל מסדרון שכבה לשימוש התלמידים והצוות. (אנו מנסים להשיג מתקנים שניתנים לתליה ובהם משאבה עם אלכוג'ל או נוזל חיטוי ידיים אחר. כרגע לא השגנו, נמשיך לנסות).
5. המחנכות.ים במפגש מב"ט יחזרו ויזכירו לתלמידים מידי יום את כללי הזהירות והמניעה:
א. הימנעות מלחיצות ידיים ומגע פיזי
ב. הקפדה על רחיצת ידיים בסבון
ג. הקפדה על עיטוש או שיעול לתוך מרפק היד
ד. הימנעות ממגע בפנים
6. הודעות רשמיות מטעם בית הספר יצאו במסודר במשוב ובמייל. במקרים של צורך להעברת הודעה מיידית - יקבלו המחנכות.ים את ההודעה ויעבירו בקבוצת הוואטסאפ.

תלמידים, הורים וצוות בית הספר,
לנוכח מגפת הקורונה שנכפתה עלינו, נגביר מודעות ומוכוונות לאחריות אישית ולערבות הדדית. נעשה הכל על מנת לשמור ולהגן על אוכלוסיות בסיכון שבקרבתנו ובינינו. נפעל מתוך איכפתיות הדדית, ברוח של אחווה. זהו המבחן האמיתי של חוסנה של קהילה, ואין לי ספק, שחוסן זה מתגלה ויתגלה בימים המאתגרים האלה.

בברכת אחווה ובריאות טובה,
מירב פרידלנדר, מנהלת בית הספר.